OpenBus Tanie Bilety Autokarowe

Nowy rozkład jazdy Elabus 2016

Linie autokarowe Elabus prezentują całkiem nowy rozkład jazdy 2016 z atrakcyjnymi cenami biletów. Europejskie linie autobusowe Elabus oferują tanie bilety autokarowe do Albanii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii i Rumunii w cenie nawet od 200 złotych w terminach od 12 czerwca do 30 września 2016. W związku z uwagami pasażerów podczas zeszłorocznych przejazdów, przewoźnik wprowadził również kilka dodatkowych zmian na swoim...

[...]
Autokary Eurolines Mądeltrans Francja, Niemcy

Promocja świąteczna na bilety Eurolines Mądeltrans do Francji, Holandii, Belgii i NiemiecLinie autokarowe Eurolines Mądeltrans ogłaszają promocję na Święta Bożego Narodzenia dotyczącą biletów autokarowych z Polski do Niemiec, Francji, Belgii oraz Holandii. Zarówno bilet na autobus Eurolines Mądeltrans Holandia, jak i ten do innych wymienionych krajów wyniesie podróżnego JEDYNIE 9 ZŁOTYCH! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rabatu świątecznego...

[...]
Przewóz osób do Niemiec Eurolines Mądeltrans

Autokary Eurolines Mądeltrans do Niemiec i in. krajów wprowadzają zmiany. Ze względu na okres świąteczny oraz wzmożone zainteresowanie przewozem osób do Niemiec oraz innych krajów europejskich, autokary Eurolines Mądeltrans wprowadzają istotne zmiany w swoich trasach międzynarodowych. Mianowicie, linia autokarowa z i do Niemiec oraz Holandii (E770) zostaje wzbogacona o nowe kursy. Wyjazdy na trasie Polska-Niemcy-Holandia-Niemcy-Polska...

[...]
Linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę

Bardzo miło nam poinformować, że na rynek autobusowy wchodzi nowy przewoźnik - linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę. Ich trasa Polska-Ukraina realizowana będzie z Wrocławia do Winnicy. Miejscowości, jakie mijane będą po drodze przez autobusy Driver na Ukrainę to ponadto: Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Tarnopol, Podwołoszczyska, Wołoszczyska, Chmielnicki, Winnica.

[...]
Przewozy do Chorwacji GlobTourist i Elabus

Już pod koniec zeszłego roku wspominaliśmy o tegorocznej organizacji międzynarodowych przewozów autokarowych linii Globtourist. Przypomnij sobie o niej klikając w ten odnośnik. Znajdziesz tam dokładne informacje dotyczące terminów wyjazdów autokarów międzynarodowych do Chorwacji oraz inne dane. W tym newsie zamieszczone są informacje na temat zmiany jednego z przystanków przewozów osób GlobTourist oraz ofercie na transport osób przewoźnika...

[...]

zobacz wszystkie

Londyn

W mieście Sherlocka


Londyn
leży na Południowym-Wschodzie Wielkiej Brytanii, położony tuz nad brzegami Tamizy. To trzecie w kolejności największe miasto Europy. Cała aglomeracja londyńska, łącząca się z przyległymi miastami jest olbrzymia - to aż około 20 milionów mieszkańców. To również Wielkie, finansowe światowe centrum - liczne banki, 1/3 obrotu walut na świecie, giełda.  Co roku zjeżdża się tu niewyobrażalna dla innych miast liczba turystów (30 milionów).

Co tak bardzo przyciąga tłumy? Główne atrakcje turystyczne oczywiście. Wśród nich wyróżnić możemy między innymi Tower of London, Big Ben, Katedrę Św. Pawła, Tower Bridge, Opactwo Westmnisterskie, Pałac Buckingham, Hyde Park, Tate Modern, Muzeum Brytyjskie, Cyrk Piccadilly, 30 St Mary Axe, White Tower, gmachy Parlamentu, London Eye. Ponadto to wielki ośrodek kulturalny. Tu właśnie znajdziemy Angielską Operę Narodową w London Coliseum, Operę Królewską Covent Garden czy monumentalne sale koncertowe, liczne teatry i aż 5 orkiesr symfonicznych.

Inne ciekawe miejsca w Londynie to: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Wiktorii i Alberta, Muzeum Nauki, Trafalgar Square, Regent's Park, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, London Dungeon i wiele innych.

Wielu też przyciąga możliwość studiowania w sławnych szkołach wyższych, jak University of London, Imperial College, University of Westminister i tym podobne.

Przewoźnikami, którzy przewidują międzynarodowy transport autokarowy do Londynu są między innymi: Eurobus Eurolines Polska, PKS Warmia, Sindbad, Interbus Sindbad, Polonia Transport. Oferują oni dojazd z różnych części Polski.

Przykładowym połączeniem jest relacja Nowy Targ-Londyn, którego szczegóły można sprawdzić w systemie Euroticket. Tę linię obsługują Eurobus Eurolines Polska i PKS Warmia. Inne polskie miasta na tej trasie to Rabka-Zdrój, Jordanów, Sucha Beskidzka, Wadowice, Andrychów, Kęty, Oświęcim, Mikołów. Poza granicami Polski autokarem do Londynu przejeżdżamy jeszcze przez: Berlin i już w Anglii Dover, Maidstone. W samym Londynie może nastąpić przesiadka do Aberdeen w autokar National Express. Stąd też cena po przesiadce w angielskie linie autokarowe dziwić nie może - jest ona wyższa niż ta do Londynu. Mianowicie wyjeżdżając z Nowego Targu do Londynu zapłacimy  około 250-400 zł w Eurobus Eurolines Polska i około 350-400 w PKS Warmia. Gdy wybieramy się dalej, do Aberdeen, mamy już tylko do wyboru jednego przewoźnika, Eurobus Eurolines Polska i zapłacimy około 530-670 zł. Eurobus Eurolines Polska zaznacza, że ta linia obsługiwana może być przez ich firmy partnerskie - Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Sokół, Trans Service.

Innym rejonem Polski, z którego można dojechać do Londynu dzięki uprzejmości Sindbada, Interbus Sindbada i Polonii Transport (sprawdź w Voyager) są okolice Kędzierzyna-Koźle. Tym razem ceny będą się różniły w zależności od tego czy będzie to cena promocyjna (około 270 zł u wszystkich), czy w zwykłej ofercie (około 390 s Sindbad i Interbus Sindbad, a w Polonii Transport to około 420-390 zł). Trasa przebiegać będzie następująco: Kędzierzyn-Koźle, Głogówek, Prudnik, Nysa, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Dover, Maidstone, Londyn, Luton, Northampton. 

Te i inne miasta polskie mają rozpisane busy do Londynu, wystarczy wyszukać ich w Euroticket bądź Voyager. Koniecznie pamiętajmy również, by sprawdzać w obu systemach, gdzie często różni są i przewoźnicy, i miasta, i ceny. 

Kto wozi naszych klientów?

Przewoźnicy z najlepszymi opiniami - zgadzasz się?

Sindbad

Biuro Podróży powstało w 1983 jako jedno z pierwszych w Polsce i do tej pory cieszy się dobrą opinią. Zatrudnia ponad 350 pracowników i posiada ok. 100 pojazdów. Zajmuje się przewozami międzynarodowymi, wynajmuje busy do wycieczek szkolnych, organizuje podróże na imprezy sportowe. W ich podstawowej działalnośći znajduje się również rezerwacja hoteli i biletów lotniczych. 450 pracowników i 200 pojazdów umożliwia im rzetelną obsługę.

Eurobus-Eurolines Polska

Firma powstała po fuzji dwóch wielkich przedsiębiorstw. Obecnie pod ich skrzydłami działają takie marki, jak: Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Jordan Group, Sokół, Trans Service. Sąto udziałowcy, a przewoźnicy partnerzy to równie znane firmy - Agat, GlobTourist, Juventur Wałbrzych, Intercars i in. 74 autoryzowane linie przewozowe to tylko jeden z aspektów, którymi mogą się poszczycić.

Sandra

Przewoźnik ten rozpoczął swą działalności w roku 1990. Za atut liczą sobie doświadczonych kierowców, dobrze wyposażone samochody marki MAN, niskie ceny biletów i dobrą obsługę. Przewoźnik wyjeżdża z Polski Południowej do Giessen, Bad Homburg, Frankfurt am Main, Darmstadt, Mannheim,
Heidelberg, Karlsruhe, Pforzheim, Stuttgart.