OpenBus Tanie Bilety Autokarowe

Nowy rozkład jazdy Elabus 2016

Linie autokarowe Elabus prezentują całkiem nowy rozkład jazdy 2016 z atrakcyjnymi cenami biletów. Europejskie linie autobusowe Elabus oferują tanie bilety autokarowe do Albanii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii i Rumunii w cenie nawet od 200 złotych w terminach od 12 czerwca do 30 września 2016. W związku z uwagami pasażerów podczas zeszłorocznych przejazdów, przewoźnik wprowadził również kilka dodatkowych zmian na swoim...

[...]
Autokary Eurolines Mądeltrans Francja, Niemcy

Promocja świąteczna na bilety Eurolines Mądeltrans do Francji, Holandii, Belgii i NiemiecLinie autokarowe Eurolines Mądeltrans ogłaszają promocję na Święta Bożego Narodzenia dotyczącą biletów autokarowych z Polski do Niemiec, Francji, Belgii oraz Holandii. Zarówno bilet na autobus Eurolines Mądeltrans Holandia, jak i ten do innych wymienionych krajów wyniesie podróżnego JEDYNIE 9 ZŁOTYCH! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rabatu świątecznego...

[...]
Przewóz osób do Niemiec Eurolines Mądeltrans

Autokary Eurolines Mądeltrans do Niemiec i in. krajów wprowadzają zmiany. Ze względu na okres świąteczny oraz wzmożone zainteresowanie przewozem osób do Niemiec oraz innych krajów europejskich, autokary Eurolines Mądeltrans wprowadzają istotne zmiany w swoich trasach międzynarodowych. Mianowicie, linia autokarowa z i do Niemiec oraz Holandii (E770) zostaje wzbogacona o nowe kursy. Wyjazdy na trasie Polska-Niemcy-Holandia-Niemcy-Polska...

[...]
Linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę

Bardzo miło nam poinformować, że na rynek autobusowy wchodzi nowy przewoźnik - linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę. Ich trasa Polska-Ukraina realizowana będzie z Wrocławia do Winnicy. Miejscowości, jakie mijane będą po drodze przez autobusy Driver na Ukrainę to ponadto: Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Tarnopol, Podwołoszczyska, Wołoszczyska, Chmielnicki, Winnica.

[...]
Przewozy do Chorwacji GlobTourist i Elabus

Już pod koniec zeszłego roku wspominaliśmy o tegorocznej organizacji międzynarodowych przewozów autokarowych linii Globtourist. Przypomnij sobie o niej klikając w ten odnośnik. Znajdziesz tam dokładne informacje dotyczące terminów wyjazdów autokarów międzynarodowych do Chorwacji oraz inne dane. W tym newsie zamieszczone są informacje na temat zmiany jednego z przystanków przewozów osób GlobTourist oraz ofercie na transport osób przewoźnika...

[...]

zobacz wszystkie

Włochy

wlochy.png
Bilety do Włoch


Włochy to państwo położone w południowej części Europy, nad morzem Śródziemnym. Należą do najbardziej zaludnionych państw Europy (zajmują czwarte miejsce). Włochy są krajem zróżnicowanym terytorialnie. Występują tu zarówno niziny, jak i wyżyny oraz wysokie góry. Najwyższym szczytem tętniącej życiem włoskiej części Alp jest liczący 4897 m nad poziomem morza Mont Blanc.
 

Mówi się, że Włosi są temperamentni i „gorącokrwiści", głównie ze względu na klimat panujący w tym kraju. Ze względu na wysokie temperatury panujące latem we Włoszech podróż najlepiej zaplanować na przełom kwietnia i maja lub września i października. Dzięki temu unikniemy największego upału.

Dzięki bardzo rozwiniętej turystyce, we Włoszech miasta zlokalizowane przy portach tętnią życiem przez cały rok. Większość z nas kojarzy Włochy jedynie z pizzą i spaghetti, podczas gdy kuchnia tego kraju jest zdecydowanie bardziej wyszukana i zróżnicowana. Mało kto zwraca już uwagę, iż Włochy pachną też winogronami, pomidorami i wieloma innymi lokalnymi przysmakami. Z ciekawostek należy nadmienić, iż tuż przed Bożym Narodzeniem w Neapolu odbywają się bardzo interesujące targi szopek.
 

Najczęściej odwiedzanymi miastami Włoch są zdecydowanie „wieczne miasto" Rzym, Neapol, Florencja, Mediolan, Wenecja oraz znana wszystkim z romantycznego szekspirowskiego dramatu „Romeo i Julia", Werona. W Rzymie z pewnością warto odwiedzić sieć podziemnych korytarzy, dawne miejsce ukrywania się chrześcijan, potocznie zwane katakumbami lub np. Forum Romanum czy Koloseum. Wenecja, zbudowana na lagunie, przyciąga niezwykłymi uliczkami, po których poruszać się można jedynie gondolami. Zwolenników wypoczynku wśród natury z pewnością urzecze malownicza Toskania, z winnicami, zabytkowymi posiadłościami oraz szerokim, barwnym pejzażem.
 

Do Włoch najlepiej dostać się drogą lotniczą lub lądową: samochodem albo autokarem. Tanie licznie lotnicze Ryanair zapewniają wylot z takich miast Polski jak Wrocław czy Kraków. Tanie bilety autokarowe nabyć można m.in. dla tras z Torunia lub Warszawy. Autobusy do Włoch wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodaków, głównie ze względu na ich niższą od biletów lotniczych cenę. Podgląd tras, rozkładów oraz zamawianie biletów możliwe jest dzięki Euroticket i Voyager. 

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Ocena

Kto wozi naszych klientów?

Przewoźnicy z najlepszymi opiniami - zgadzasz się?

Sindbad

Biuro Podróży powstało w 1983 jako jedno z pierwszych w Polsce i do tej pory cieszy się dobrą opinią. Zatrudnia ponad 350 pracowników i posiada ok. 100 pojazdów. Zajmuje się przewozami międzynarodowymi, wynajmuje busy do wycieczek szkolnych, organizuje podróże na imprezy sportowe. W ich podstawowej działalnośći znajduje się również rezerwacja hoteli i biletów lotniczych. 450 pracowników i 200 pojazdów umożliwia im rzetelną obsługę.

Eurobus-Eurolines Polska

Firma powstała po fuzji dwóch wielkich przedsiębiorstw. Obecnie pod ich skrzydłami działają takie marki, jak: Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Jordan Group, Sokół, Trans Service. Sąto udziałowcy, a przewoźnicy partnerzy to równie znane firmy - Agat, GlobTourist, Juventur Wałbrzych, Intercars i in. 74 autoryzowane linie przewozowe to tylko jeden z aspektów, którymi mogą się poszczycić.

Sandra

Przewoźnik ten rozpoczął swą działalności w roku 1990. Za atut liczą sobie doświadczonych kierowców, dobrze wyposażone samochody marki MAN, niskie ceny biletów i dobrą obsługę. Przewoźnik wyjeżdża z Polski Południowej do Giessen, Bad Homburg, Frankfurt am Main, Darmstadt, Mannheim,
Heidelberg, Karlsruhe, Pforzheim, Stuttgart.