OpenBus Tanie Bilety Autokarowe

Nowy rozkład jazdy Elabus 2016

Linie autokarowe Elabus prezentują całkiem nowy rozkład jazdy 2016 z atrakcyjnymi cenami biletów. Europejskie linie autobusowe Elabus oferują tanie bilety autokarowe do Albanii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii i Rumunii w cenie nawet od 200 złotych w terminach od 12 czerwca do 30 września 2016. W związku z uwagami pasażerów podczas zeszłorocznych przejazdów, przewoźnik wprowadził również kilka dodatkowych zmian na swoim...

[...]
Autokary Eurolines Mądeltrans Francja, Niemcy

Promocja świąteczna na bilety Eurolines Mądeltrans do Francji, Holandii, Belgii i NiemiecLinie autokarowe Eurolines Mądeltrans ogłaszają promocję na Święta Bożego Narodzenia dotyczącą biletów autokarowych z Polski do Niemiec, Francji, Belgii oraz Holandii. Zarówno bilet na autobus Eurolines Mądeltrans Holandia, jak i ten do innych wymienionych krajów wyniesie podróżnego JEDYNIE 9 ZŁOTYCH! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rabatu świątecznego...

[...]
Przewóz osób do Niemiec Eurolines Mądeltrans

Autokary Eurolines Mądeltrans do Niemiec i in. krajów wprowadzają zmiany. Ze względu na okres świąteczny oraz wzmożone zainteresowanie przewozem osób do Niemiec oraz innych krajów europejskich, autokary Eurolines Mądeltrans wprowadzają istotne zmiany w swoich trasach międzynarodowych. Mianowicie, linia autokarowa z i do Niemiec oraz Holandii (E770) zostaje wzbogacona o nowe kursy. Wyjazdy na trasie Polska-Niemcy-Holandia-Niemcy-Polska...

[...]
Linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę

Bardzo miło nam poinformować, że na rynek autobusowy wchodzi nowy przewoźnik - linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę. Ich trasa Polska-Ukraina realizowana będzie z Wrocławia do Winnicy. Miejscowości, jakie mijane będą po drodze przez autobusy Driver na Ukrainę to ponadto: Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Tarnopol, Podwołoszczyska, Wołoszczyska, Chmielnicki, Winnica.

[...]
Przewozy do Chorwacji GlobTourist i Elabus

Już pod koniec zeszłego roku wspominaliśmy o tegorocznej organizacji międzynarodowych przewozów autokarowych linii Globtourist. Przypomnij sobie o niej klikając w ten odnośnik. Znajdziesz tam dokładne informacje dotyczące terminów wyjazdów autokarów międzynarodowych do Chorwacji oraz inne dane. W tym newsie zamieszczone są informacje na temat zmiany jednego z przystanków przewozów osób GlobTourist oraz ofercie na transport osób przewoźnika...

[...]

zobacz wszystkie

Palermo

Bilety do Palermo


Palermo to miasto położone na włoskiej wyspie, Sycylii. Przez miejscowych w dialekcie sycylijskim, nazywane jest także "Palermu" bądź "Palemmu". Z kolei Grecy nazywają to miejsce "Panormos". W starożytności Panormos powstało jako jedna z fenickich kolonii. Przechodziło później również w ręce Kartaginian oraz Rzymian, a także Wandalów, Gotów czy też Bizancjum.

To stolica Sycylii pod każdym względem - kulturalnym, turystycznym i gospodarczym. Wpływ na taki stan rzeczy miało między innymi zjednoczenie Północnych i Południowych Włoch w 1860 roku. Po dawniejszych czasach zostały różnej maści zabytki, które tłumnie przyciągają turystów z całego świata.

Wśród budowli i ich pozostałości, Palermo może pochwalić się między innymi murami rzymskimi, Pałacem Normanów czy też nekropolią punicką. Pałaca Normanów, a raczej Palazzo dei Normanni, był siedzibą królów. To właśnie tu znajduje się jeden z najlepiej zachowanych przykładów sztuki bizantyjsko-normańsko-arabskiej, tzw. Cappella Palatina. Oczy cieszą w niej korynckie kolumny oraz bizantyjskie mozaiki. Od połowy ubiegłego wieku pałac ten stanowi siedzibę sycylijskiego Zgromadzenia Regionalnego.

Gdy osoby podróżujące w kierunku Palermo zainteresowane są budowlami sakralnymi, to z pewnością liczne kościoły i katedry przypadną im do gustu. Wśród nich najbardziej znamienitymi są z pewnością katedra S. Rosalia, kościoły romańskie San Giovanni degli Eremiti, San Cataldo, San Giovanni dei Lebrossi, S. Agostino, S. Maria dei Miracoli, S. Giovanni di Napoletani i wiele innych.

Niedaleko Palermo leży również Trapani - międzynarodowy port lotniczy, z którego samoloty latają również w kierunku Polski. Dokładne położenie lotniska pod Palermo to Birgi pod Trapani, które jest oddalone od miasta o 13 kilometrów.

Oprócz możliwości podróżowania samolotem, można również wybrać inną alternatywę - międzynarodowe przejazdy autokarowe. Proponuje je wiele linii autokarowych, a bezpośrednie z Polski reprezentowane są przez następujących przewoźników: Trans-Europa, Eurobus-Eurolines Polska, Autokar Polska, Eurores. 

Jedną z przykładowych tras do Palermo proponowanych przez linie autokarowe Trans-Europa jest ta, na którą można kupić tanie bilety autokarowe. Prezentuje się ona następująco: (1) Lubaczów, Cieszanów, Tomaszów Lubelski, Zamoć, Krasnystaw, Chełm, Piaski, Lublin, Kraśnik, Puławy, Zwoleń, Radom; (2) Sokołów Małoposki, Nisko, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Sandomierz, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko Kamienna, Kielce, Jędrzejów, Kraków, Myślenice, Zabornia, Chrzanów, Katowice, Tychy, Pszczyna, Katowice - Dziedzice, Jasienica, Cieszyn; Udine, Wenecja, Bolonia, Florencja, Montepulciano, Rzym, Caserta, Neapol, Salerno, Battipaglia, Sala Consilina, Lauria, Frascineto, Tarsia, Cosenza, Lamezia, Pizzo, Rosarno, Reggio di Calabria, Villa San Giovanni, Messina, Santa Teresa, Calatabiano, Katania, Milazzo, Augusta,  Barcellona Pozzo di Gotto, Anione Bagni, Syrakuzy, Capo Orlando, Avola, Noto, Sant Agata di Militello, Pachino, Santo Stefano di Camastra, Rosolini, Cefalu, Ispica, Pozzallo, Termini Imerese, Modica, Bagheria, Ragusa, Palermo, Comiso, Vittoria, Marina di Ragusa, Gela. 

Kto wozi naszych klientów?

Przewoźnicy z najlepszymi opiniami - zgadzasz się?

Sindbad

Biuro Podróży powstało w 1983 jako jedno z pierwszych w Polsce i do tej pory cieszy się dobrą opinią. Zatrudnia ponad 350 pracowników i posiada ok. 100 pojazdów. Zajmuje się przewozami międzynarodowymi, wynajmuje busy do wycieczek szkolnych, organizuje podróże na imprezy sportowe. W ich podstawowej działalnośći znajduje się również rezerwacja hoteli i biletów lotniczych. 450 pracowników i 200 pojazdów umożliwia im rzetelną obsługę.

Eurobus-Eurolines Polska

Firma powstała po fuzji dwóch wielkich przedsiębiorstw. Obecnie pod ich skrzydłami działają takie marki, jak: Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Jordan Group, Sokół, Trans Service. Sąto udziałowcy, a przewoźnicy partnerzy to równie znane firmy - Agat, GlobTourist, Juventur Wałbrzych, Intercars i in. 74 autoryzowane linie przewozowe to tylko jeden z aspektów, którymi mogą się poszczycić.

Sandra

Przewoźnik ten rozpoczął swą działalności w roku 1990. Za atut liczą sobie doświadczonych kierowców, dobrze wyposażone samochody marki MAN, niskie ceny biletów i dobrą obsługę. Przewoźnik wyjeżdża z Polski Południowej do Giessen, Bad Homburg, Frankfurt am Main, Darmstadt, Mannheim,
Heidelberg, Karlsruhe, Pforzheim, Stuttgart.