OpenBus Tanie Bilety Autokarowe

Nowy rozkład jazdy Elabus 2016

Linie autokarowe Elabus prezentują całkiem nowy rozkład jazdy 2016 z atrakcyjnymi cenami biletów. Europejskie linie autobusowe Elabus oferują tanie bilety autokarowe do Albanii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii i Rumunii w cenie nawet od 200 złotych w terminach od 12 czerwca do 30 września 2016. W związku z uwagami pasażerów podczas zeszłorocznych przejazdów, przewoźnik wprowadził również kilka dodatkowych zmian na swoim...

[...]
Autokary Eurolines Mądeltrans Francja, Niemcy

Promocja świąteczna na bilety Eurolines Mądeltrans do Francji, Holandii, Belgii i NiemiecLinie autokarowe Eurolines Mądeltrans ogłaszają promocję na Święta Bożego Narodzenia dotyczącą biletów autokarowych z Polski do Niemiec, Francji, Belgii oraz Holandii. Zarówno bilet na autobus Eurolines Mądeltrans Holandia, jak i ten do innych wymienionych krajów wyniesie podróżnego JEDYNIE 9 ZŁOTYCH! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rabatu świątecznego...

[...]
Przewóz osób do Niemiec Eurolines Mądeltrans

Autokary Eurolines Mądeltrans do Niemiec i in. krajów wprowadzają zmiany. Ze względu na okres świąteczny oraz wzmożone zainteresowanie przewozem osób do Niemiec oraz innych krajów europejskich, autokary Eurolines Mądeltrans wprowadzają istotne zmiany w swoich trasach międzynarodowych. Mianowicie, linia autokarowa z i do Niemiec oraz Holandii (E770) zostaje wzbogacona o nowe kursy. Wyjazdy na trasie Polska-Niemcy-Holandia-Niemcy-Polska...

[...]
Linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę

Bardzo miło nam poinformować, że na rynek autobusowy wchodzi nowy przewoźnik - linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę. Ich trasa Polska-Ukraina realizowana będzie z Wrocławia do Winnicy. Miejscowości, jakie mijane będą po drodze przez autobusy Driver na Ukrainę to ponadto: Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Tarnopol, Podwołoszczyska, Wołoszczyska, Chmielnicki, Winnica.

[...]
Przewozy do Chorwacji GlobTourist i Elabus

Już pod koniec zeszłego roku wspominaliśmy o tegorocznej organizacji międzynarodowych przewozów autokarowych linii Globtourist. Przypomnij sobie o niej klikając w ten odnośnik. Znajdziesz tam dokładne informacje dotyczące terminów wyjazdów autokarów międzynarodowych do Chorwacji oraz inne dane. W tym newsie zamieszczone są informacje na temat zmiany jednego z przystanków przewozów osób GlobTourist oraz ofercie na transport osób przewoźnika...

[...]

zobacz wszystkie

Szwajcaria

szwajcaria.png
Bilety do Szwajcarii


Inne nazwy spotykane do określenia Szwajcarii to również Konfederacja Szwajcarska, Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft, Suisse, Svizzera, Switzerland. To jest to jedno z najbardziej demokratycznych państw na całym świecie. Pozostaje w stanie neutralnym względem innych państw aż od 1815 roku. Posiada dobre, dwustronne stosunki z Unią Europejską, choć do niej nie należy. 

Co ciekawe, Szwajcaria nie posiada stolicy! Siedziba rzędu natomiast znajduje się w Bernie. Kilka języków w tym kraju uznawanych jest za urzędowe - niemiecki, włoski, francuski oraz romansz (Rumantsch). ten ostatni jest językiem retroromańskim, a obejmuje kilka dialektów szwajcarskich. Choć ani język, ani religia nie jednoczy Szwajcarów, to mają oni te same priorytety.

Całe terytorium kraju położone jest w górach, bez dostępu do morza. Znajdują się tu jednak malownicze jeziora (Bodeńskie, Maggiore, Czterech Kantonów, Zuryskie, Genewskie, Neuchatel). Szwajcaria słynie również z niektórych gałęzi gastronomicznych. Przykładem mogą być szwajcarskie dery, które znane są niemal wszędzie. Na bazie roztopionego sera powstaje również fondue. Ponadto turyści zawsze miło wspominają tutejszą czekoladę, piwa i wina.

Szwajcaria to dość małe państwo w porównaniu do innych europejskich, lecz na tak małym skrawku ziemi znalazło się miejsce na aż 11 punktów, które zostały objęte ochroną UNESCO. Świadczyć to może o ich wartości kulturalnej, a każdy turysta powinien obowiązkowo odznaczyć je na swojej liście. Wymienić tu można na przykład "czerwony pociąg", czyli Koleje retyckie, które podróżują z Chur do Tirano i przebiegają przez park przyrodniczy, Parc Ela. Wśród nich znajduje się również ponad 20 kilometrowy lodowiec Aletsch, który schodzi ze szczytu Jungfrau.

Z Polski do Szwajcarii autokarem dostać się można do następujących miast: Basel (Bazylea), Berne (Berno), Fribourg (Fryburg), Geneve (Genewa), Lausanne (Lozanna), St. Gallen (Sankt Gallen), Zurich (Zurych), Bellinzona, Lucerna, Lugano, Winterthur.

Między innymi te tanie linie autokarowe kierują się w stronę państwa szwajcarskiego: Bermuda, Biacomex Transport, Ecolines, Agat, Interbus, Eurobus Eurolines Polska, Intercars Basque, Autokar Polska, Almabus

Przykładowa trasa linii autokarowych Almabus z Polski do Szwajcarii to: Kraków, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Zurich, Basel (Bazylea), Berne, Fribourg, Lausanne, Geneve.

Inaczej prezentuje się trasa z Północy kraju, skąd wyruszają autokary Eurobus Eurolines Polska do Szwajcarii: Gdańsk, Tczew, Grudziądz, Świecie, Bydgoszcz, Gniezno, Poznań, Leszno, Głogów, Lubin, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Opole, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Heidenheim an der Brenz, Memmingen, Lidau, Bregenz, Sankt Gallen, Zurych, Berno, Fryburg, Lozanna, Genewa.

Kupuj bilety online do Szwajcarii: 

Kto wozi naszych klientów?

Przewoźnicy z najlepszymi opiniami - zgadzasz się?

Sindbad

Biuro Podróży powstało w 1983 jako jedno z pierwszych w Polsce i do tej pory cieszy się dobrą opinią. Zatrudnia ponad 350 pracowników i posiada ok. 100 pojazdów. Zajmuje się przewozami międzynarodowymi, wynajmuje busy do wycieczek szkolnych, organizuje podróże na imprezy sportowe. W ich podstawowej działalnośći znajduje się również rezerwacja hoteli i biletów lotniczych. 450 pracowników i 200 pojazdów umożliwia im rzetelną obsługę.

Eurobus-Eurolines Polska

Firma powstała po fuzji dwóch wielkich przedsiębiorstw. Obecnie pod ich skrzydłami działają takie marki, jak: Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Jordan Group, Sokół, Trans Service. Sąto udziałowcy, a przewoźnicy partnerzy to równie znane firmy - Agat, GlobTourist, Juventur Wałbrzych, Intercars i in. 74 autoryzowane linie przewozowe to tylko jeden z aspektów, którymi mogą się poszczycić.

Sandra

Przewoźnik ten rozpoczął swą działalności w roku 1990. Za atut liczą sobie doświadczonych kierowców, dobrze wyposażone samochody marki MAN, niskie ceny biletów i dobrą obsługę. Przewoźnik wyjeżdża z Polski Południowej do Giessen, Bad Homburg, Frankfurt am Main, Darmstadt, Mannheim,
Heidelberg, Karlsruhe, Pforzheim, Stuttgart.