OpenBus Tanie Bilety Autokarowe

Nowy rozkład jazdy Elabus 2016

Linie autokarowe Elabus prezentują całkiem nowy rozkład jazdy 2016 z atrakcyjnymi cenami biletów. Europejskie linie autobusowe Elabus oferują tanie bilety autokarowe do Albanii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii i Rumunii w cenie nawet od 200 złotych w terminach od 12 czerwca do 30 września 2016. W związku z uwagami pasażerów podczas zeszłorocznych przejazdów, przewoźnik wprowadził również kilka dodatkowych zmian na swoim...

[...]
Autokary Eurolines Mądeltrans Francja, Niemcy

Promocja świąteczna na bilety Eurolines Mądeltrans do Francji, Holandii, Belgii i NiemiecLinie autokarowe Eurolines Mądeltrans ogłaszają promocję na Święta Bożego Narodzenia dotyczącą biletów autokarowych z Polski do Niemiec, Francji, Belgii oraz Holandii. Zarówno bilet na autobus Eurolines Mądeltrans Holandia, jak i ten do innych wymienionych krajów wyniesie podróżnego JEDYNIE 9 ZŁOTYCH! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rabatu świątecznego...

[...]
Przewóz osób do Niemiec Eurolines Mądeltrans

Autokary Eurolines Mądeltrans do Niemiec i in. krajów wprowadzają zmiany. Ze względu na okres świąteczny oraz wzmożone zainteresowanie przewozem osób do Niemiec oraz innych krajów europejskich, autokary Eurolines Mądeltrans wprowadzają istotne zmiany w swoich trasach międzynarodowych. Mianowicie, linia autokarowa z i do Niemiec oraz Holandii (E770) zostaje wzbogacona o nowe kursy. Wyjazdy na trasie Polska-Niemcy-Holandia-Niemcy-Polska...

[...]
Linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę

Bardzo miło nam poinformować, że na rynek autobusowy wchodzi nowy przewoźnik - linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę. Ich trasa Polska-Ukraina realizowana będzie z Wrocławia do Winnicy. Miejscowości, jakie mijane będą po drodze przez autobusy Driver na Ukrainę to ponadto: Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Tarnopol, Podwołoszczyska, Wołoszczyska, Chmielnicki, Winnica.

[...]
Przewozy do Chorwacji GlobTourist i Elabus

Już pod koniec zeszłego roku wspominaliśmy o tegorocznej organizacji międzynarodowych przewozów autokarowych linii Globtourist. Przypomnij sobie o niej klikając w ten odnośnik. Znajdziesz tam dokładne informacje dotyczące terminów wyjazdów autokarów międzynarodowych do Chorwacji oraz inne dane. W tym newsie zamieszczone są informacje na temat zmiany jednego z przystanków przewozów osób GlobTourist oraz ofercie na transport osób przewoźnika...

[...]

zobacz wszystkie

Bułgaria

bulgaria.png
Bilety do Bułgarii

 

Bułgaria leży w środku Półwyspu Bałkańskiego, na granicy Azji i Europy. Jej sąsiedzi to Macedonia, Rumunia, Turcja, Grecja i Serbia. Główną atrakcją turystyczną tego kraju są piękne i czyste Morze Czarne a także piaszczyste plaże, co roku oblegane przez ludność tutejszą jak i turystów. Obowiązuje tu język bułgarski, a stolica tego pięknego kraju to Sofia.
 

Najlepszy czas na wakacje w Bułgarii to oczywiście okres na przełomie lipca i sierpnia, kiedy to lato osiąga swoje apogeum - panują 30-stopniowe upały i bezchmurne niebo. Trzeba jednak pamiętać, że właśnie wtedy ceny za wycieczki są najwyższe.
 

Bułgarska kuchnia jest typowo bałkańska. Widać to w popularnych tam sałatkach, tureckich kebabach i kebaczetach. Je się tam dużo mięsa, warzyw i owoców. Ryby są równie częstym pożywieniem co wcześniej wymienione potrawy (np. makrela). Jedna z najpopularniejszych sałatek jest sałatka szopska, a można ją zamówić praktycznie w każdym tamtejszym barze.
 

Jeśli zamierzasz spędzić wczasy w Bułgarii musisz pamiętać, że Bułgarzy odwrotnie interpretują kiwnięcia głową na "tak" i "nie". W ten sposób dochodzi do częstych nieporozumień miedzy tubylcami a turystami.
 

Niewątpliwie warto odwiedzić ten piękny i przyjaźnie nastawiony na turystykę kraj. Jak najłatwiej się dostać do Bułgarii z Polski? Oferta jest bogata, m.in. są to tanie linie autobusowe, takie jak Interbus, Sindbad, Eurolines Polska oraz Ecolines. Autokary te kończą swoją trasę w stolicy kraju, tj. w Sofii. Polskie miasta, z których wyjeżdżają autokary do Bułgarii to: Augustów, Białystok, Częstochowa, Katowice, Kraków, Łódź, Ostrów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Suwałki, Warszawa oraz Wrocław.
 

Również tanie linie lotnicze oferują szybkie i komfortowe przeloty z Polski do Bułgarii, m.in. Wizz Air, Wizz Air Ukraine, Lufthansa, Bulgaria Air czy LOT. Miasta docelowe to: Sofia, Warna i Burgas. 

Kto wozi naszych klientów?

Przewoźnicy z najlepszymi opiniami - zgadzasz się?

Sindbad

Biuro Podróży powstało w 1983 jako jedno z pierwszych w Polsce i do tej pory cieszy się dobrą opinią. Zatrudnia ponad 350 pracowników i posiada ok. 100 pojazdów. Zajmuje się przewozami międzynarodowymi, wynajmuje busy do wycieczek szkolnych, organizuje podróże na imprezy sportowe. W ich podstawowej działalnośći znajduje się również rezerwacja hoteli i biletów lotniczych. 450 pracowników i 200 pojazdów umożliwia im rzetelną obsługę.

Eurobus-Eurolines Polska

Firma powstała po fuzji dwóch wielkich przedsiębiorstw. Obecnie pod ich skrzydłami działają takie marki, jak: Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Jordan Group, Sokół, Trans Service. Sąto udziałowcy, a przewoźnicy partnerzy to równie znane firmy - Agat, GlobTourist, Juventur Wałbrzych, Intercars i in. 74 autoryzowane linie przewozowe to tylko jeden z aspektów, którymi mogą się poszczycić.

Sandra

Przewoźnik ten rozpoczął swą działalności w roku 1990. Za atut liczą sobie doświadczonych kierowców, dobrze wyposażone samochody marki MAN, niskie ceny biletów i dobrą obsługę. Przewoźnik wyjeżdża z Polski Południowej do Giessen, Bad Homburg, Frankfurt am Main, Darmstadt, Mannheim,
Heidelberg, Karlsruhe, Pforzheim, Stuttgart.