OpenBus Tanie Bilety Autokarowe

Nowy rozkład jazdy Elabus 2016

Linie autokarowe Elabus prezentują całkiem nowy rozkład jazdy 2016 z atrakcyjnymi cenami biletów. Europejskie linie autobusowe Elabus oferują tanie bilety autokarowe do Albanii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii i Rumunii w cenie nawet od 200 złotych w terminach od 12 czerwca do 30 września 2016. W związku z uwagami pasażerów podczas zeszłorocznych przejazdów, przewoźnik wprowadził również kilka dodatkowych zmian na swoim...

[...]
Autokary Eurolines Mądeltrans Francja, Niemcy

Promocja świąteczna na bilety Eurolines Mądeltrans do Francji, Holandii, Belgii i NiemiecLinie autokarowe Eurolines Mądeltrans ogłaszają promocję na Święta Bożego Narodzenia dotyczącą biletów autokarowych z Polski do Niemiec, Francji, Belgii oraz Holandii. Zarówno bilet na autobus Eurolines Mądeltrans Holandia, jak i ten do innych wymienionych krajów wyniesie podróżnego JEDYNIE 9 ZŁOTYCH! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rabatu świątecznego...

[...]
Przewóz osób do Niemiec Eurolines Mądeltrans

Autokary Eurolines Mądeltrans do Niemiec i in. krajów wprowadzają zmiany. Ze względu na okres świąteczny oraz wzmożone zainteresowanie przewozem osób do Niemiec oraz innych krajów europejskich, autokary Eurolines Mądeltrans wprowadzają istotne zmiany w swoich trasach międzynarodowych. Mianowicie, linia autokarowa z i do Niemiec oraz Holandii (E770) zostaje wzbogacona o nowe kursy. Wyjazdy na trasie Polska-Niemcy-Holandia-Niemcy-Polska...

[...]
Linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę

Bardzo miło nam poinformować, że na rynek autobusowy wchodzi nowy przewoźnik - linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę. Ich trasa Polska-Ukraina realizowana będzie z Wrocławia do Winnicy. Miejscowości, jakie mijane będą po drodze przez autobusy Driver na Ukrainę to ponadto: Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Tarnopol, Podwołoszczyska, Wołoszczyska, Chmielnicki, Winnica.

[...]
Przewozy do Chorwacji GlobTourist i Elabus

Już pod koniec zeszłego roku wspominaliśmy o tegorocznej organizacji międzynarodowych przewozów autokarowych linii Globtourist. Przypomnij sobie o niej klikając w ten odnośnik. Znajdziesz tam dokładne informacje dotyczące terminów wyjazdów autokarów międzynarodowych do Chorwacji oraz inne dane. W tym newsie zamieszczone są informacje na temat zmiany jednego z przystanków przewozów osób GlobTourist oraz ofercie na transport osób przewoźnika...

[...]

zobacz wszystkie

Rosja

rosja.png
Bilety do Rosji


Rosja to największy kraj europejski, obejmujący aż czterdzieści procent całego kontynentu, rozciągający się we wschodniej części Europy, a także w zachodniej części Azji, które przedzielone są górami Ural. Kraj ten jest najrozleglejszy na świecie, co powoduje, iż występuje w nim aż jedenaście stref czasowych, z oficjalnym czasem moskiewskim. Rosja graniczy na lądzie z czternastoma państwami. Państwo w całości funkcjonowało aż do 1991 roku, kiedy to nastąpił jego rozpad, w wyniku czego powstało wiele państw niepodległych. Do chwili obecnej jednakże sytuacja tego kraju jest bardzo skomplikowana i nieunormowana. W granicach tego kraju nadal funkcjonuje bowiem wiele republik autonomicznych oraz okręgów narodowościowych. W przeszłości w Związku Radzieckim panowała Partia Komunistyczna, w wyniku podjętych zmian nastąpił rozkład socjalizmu i rozpoczęto reformę funkcjonowania państwa.

Obecnie gospodarka Rosji należy do najpotężniejszych na świecie, a to głównie za sprawą ogromnej wielkości, liczby mieszkańców, a także ogromnych zasobów naturalnych. Największe znaczenie dla tego kraju ma wydobycie ropy naftowej, gazu ziemnego, węgla brunatnego i innych surowców naturalnych, które eksportowane są na cały świat. Inne gałęzie przemysłu to hutnictwo żelaza, przemysł chemiczny, włókienniczy, a także rolnictwo.

Pod względem klimatycznym w Rosji panują różne klimaty, w zależności od miejsca w kraju. północna część Rosji to klimat arktyczny, ciągnący się aż pod koło podbiegunowe. Na tym terenie występują głównie tundry porośnięte rozległymi lasami. Poniżej występują tajgi, stepy oraz góry. Dopiero niższe tereny nadają się do zamieszkiwania; ludność wybiera zazwyczaj większe miasta, takie jak np. Moskwę, St. Petersburg, Irkuck, czy Władywostok. Rozległe tereny Rosji, niezwykle zróżnicowane dają nieograniczone możliwości dla turysty. Każdy znajdzie tam zapewne coś dla siebie, jeśli tylko zdecyduje się na wyjazd w te dzikie, często nieznane tereny.

Pod kątem turystycznym Rosji podzielona jest na dwa główne regiony: kaukasko czarnomorski oraz region centralny, położony w europejskiej części tego kraju ze stolicą Moskwą. Najatrakcyjniejsze w Rosji z punktu widzenia turysty są: rezerwat Prioksko Tierrasyjny ze stadem żubrów, Kamczatka, jezioro Bajkał, kolej transsyberyjska, a także piękne miasta Moskwa czy Sankt Petersburg. Ograniczeniem turystyki rosyjskiej mogą być słabo rozwinięta infrastruktura noclegowo gastronomiczna, a także małe bezpieczeństwo podróżowania. Niestety często występujące rozboje i napady skutecznie odstraszają turystów. Komunikacja rosyjska pozostawia wiele do życzenia, a to głównie za sprawą konieczności pokonywania tak dużych odległości.

Głównie formy lokomocji do Rosji do transport lotniczy, kolejowy, bądź autokarowy. W większych miastach kraju działają porty lotnicze, gwarantujące obsługę pasażerów przybywających drogą powietrzną. Także kilku przewoźników drogowych specjalizuje się w obsłudze połączeń autokarowych z różnych części Europy do Rosji. Z Polski do tego państwa dostaniemy się dzięki usługom Ecolines w Euroticket bądź PKS Polonus w Voyager.

Wewnątrz zaś kraju główną formą lokomocji jest transport kolejowy, śródlądowy oraz lotniczy; zaś znacznie w mniejszym stopniu transport drogowy ze względu na rzadkie i złej jakości drogi. Niespotykaną nigdzie indziej na świecie jest działająca w Rosji najdłuższa na świecie kolej transsyberyjska, obejmująca cztery szlaki, z których główny prowadzi z Moskwy do Władywostoku i przekracza aż osiem stref czasowych.
 


 

Kto wozi naszych klientów?

Przewoźnicy z najlepszymi opiniami - zgadzasz się?

Sindbad

Biuro Podróży powstało w 1983 jako jedno z pierwszych w Polsce i do tej pory cieszy się dobrą opinią. Zatrudnia ponad 350 pracowników i posiada ok. 100 pojazdów. Zajmuje się przewozami międzynarodowymi, wynajmuje busy do wycieczek szkolnych, organizuje podróże na imprezy sportowe. W ich podstawowej działalnośći znajduje się również rezerwacja hoteli i biletów lotniczych. 450 pracowników i 200 pojazdów umożliwia im rzetelną obsługę.

Eurobus-Eurolines Polska

Firma powstała po fuzji dwóch wielkich przedsiębiorstw. Obecnie pod ich skrzydłami działają takie marki, jak: Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Jordan Group, Sokół, Trans Service. Sąto udziałowcy, a przewoźnicy partnerzy to równie znane firmy - Agat, GlobTourist, Juventur Wałbrzych, Intercars i in. 74 autoryzowane linie przewozowe to tylko jeden z aspektów, którymi mogą się poszczycić.

Sandra

Przewoźnik ten rozpoczął swą działalności w roku 1990. Za atut liczą sobie doświadczonych kierowców, dobrze wyposażone samochody marki MAN, niskie ceny biletów i dobrą obsługę. Przewoźnik wyjeżdża z Polski Południowej do Giessen, Bad Homburg, Frankfurt am Main, Darmstadt, Mannheim,
Heidelberg, Karlsruhe, Pforzheim, Stuttgart.