OpenBus Tanie Bilety Autokarowe

Nowy rozkład jazdy Elabus 2016

Linie autokarowe Elabus prezentują całkiem nowy rozkład jazdy 2016 z atrakcyjnymi cenami biletów. Europejskie linie autobusowe Elabus oferują tanie bilety autokarowe do Albanii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii i Rumunii w cenie nawet od 200 złotych w terminach od 12 czerwca do 30 września 2016. W związku z uwagami pasażerów podczas zeszłorocznych przejazdów, przewoźnik wprowadził również kilka dodatkowych zmian na swoim...

[...]
Autokary Eurolines Mądeltrans Francja, Niemcy

Promocja świąteczna na bilety Eurolines Mądeltrans do Francji, Holandii, Belgii i NiemiecLinie autokarowe Eurolines Mądeltrans ogłaszają promocję na Święta Bożego Narodzenia dotyczącą biletów autokarowych z Polski do Niemiec, Francji, Belgii oraz Holandii. Zarówno bilet na autobus Eurolines Mądeltrans Holandia, jak i ten do innych wymienionych krajów wyniesie podróżnego JEDYNIE 9 ZŁOTYCH! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rabatu świątecznego...

[...]
Przewóz osób do Niemiec Eurolines Mądeltrans

Autokary Eurolines Mądeltrans do Niemiec i in. krajów wprowadzają zmiany. Ze względu na okres świąteczny oraz wzmożone zainteresowanie przewozem osób do Niemiec oraz innych krajów europejskich, autokary Eurolines Mądeltrans wprowadzają istotne zmiany w swoich trasach międzynarodowych. Mianowicie, linia autokarowa z i do Niemiec oraz Holandii (E770) zostaje wzbogacona o nowe kursy. Wyjazdy na trasie Polska-Niemcy-Holandia-Niemcy-Polska...

[...]
Linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę

Bardzo miło nam poinformować, że na rynek autobusowy wchodzi nowy przewoźnik - linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę. Ich trasa Polska-Ukraina realizowana będzie z Wrocławia do Winnicy. Miejscowości, jakie mijane będą po drodze przez autobusy Driver na Ukrainę to ponadto: Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Tarnopol, Podwołoszczyska, Wołoszczyska, Chmielnicki, Winnica.

[...]
Przewozy do Chorwacji GlobTourist i Elabus

Już pod koniec zeszłego roku wspominaliśmy o tegorocznej organizacji międzynarodowych przewozów autokarowych linii Globtourist. Przypomnij sobie o niej klikając w ten odnośnik. Znajdziesz tam dokładne informacje dotyczące terminów wyjazdów autokarów międzynarodowych do Chorwacji oraz inne dane. W tym newsie zamieszczone są informacje na temat zmiany jednego z przystanków przewozów osób GlobTourist oraz ofercie na transport osób przewoźnika...

[...]

zobacz wszystkie

Portugalia

portugalia.png
Bilety do Portugalii


Portugalia to kraj leżący na zachodnim krańcu Europy, graniczący bezpośrednio z Hiszpanią. Portugalia jest integralną częścią Półwyspu Iberyjskiego, od południa i zachodu oblewa ją Ocean Atlantycki. Znaczną część obszaru Portugalii zajmują góry i wyżyny, najwyższą część stanowią góry Serra de Estrela z liczącym 1993 m n.p.m. granitowym szczytem Torre. Niziny występują jedynie w pasie nadbrzeżnym oraz w kilku dolnych odcinkach dolin rzecznych. Portugalia znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego oceanicznego.

Klimat panujący w różnych częściach kraju jest dość zróżnicowany. Na południu zdarzają się często upalne, słoneczne dni, gwarantujące możliwość opalania się przez niemalże cały rok. W górach jest zdecydowanie zimniej, a gruba pokrywa śnieżna utrzymuje się tam od listopada do lutego. 
Charakterystycznym dla pozostającej pod kulturalnym wpływem celtyckim Portugalii, jest styl manueliński, z ozdobną ornamentyką o motywach orientalnych i morskich. Styl ten powstał w okresie wielkich odkryć geograficznych.

Kuchnia portugalska jest bardzo zróżnicowana, choć, ze względu na stały dostęp do wód oceanu, prym wiodą w niej owoce morza, ryby i skorupiaki. W kraju uprawia się pszenicę, winną latorośl, figi, oliwki, migdały oraz pieprz i cynamon. Narodową potrawą Portugalii jest bacalhau, solony i suszony dorsz, którego, jak mówi legenda, można przyrządzić na 365 sposobów. Każdy rejon kraju ma swoją własną tradycyjną potrawę. Na północy jest to na przykład zielona zupa z ziemniaków - caldo verde.

Z Polski do Portugalii najlepiej dostać się liniami lotniczymi. Tanie linie lotnicze Ryanair posiadają w swojej ofercie loty do Porto oraz Faro. Podróż ta trwa około kilku godzin. Tanie bilety autokarowe zapewnia obecnie tylko firma Intercars z Francji. Autokary odjeżdżają 2 lub 3 razy w tygodniu m.in. z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Łodzi, Częstochowy, Opola i Gliwic. Trzeba się liczyć z tym, że w przeciwieństwie do lotu samolotem, podróż autokarem z Warszawy do Lizbony trwa około 65 godzin. Bilety kupisz w Euroticket lub Voyager.

  

Kto wozi naszych klientów?

Przewoźnicy z najlepszymi opiniami - zgadzasz się?

Sindbad

Biuro Podróży powstało w 1983 jako jedno z pierwszych w Polsce i do tej pory cieszy się dobrą opinią. Zatrudnia ponad 350 pracowników i posiada ok. 100 pojazdów. Zajmuje się przewozami międzynarodowymi, wynajmuje busy do wycieczek szkolnych, organizuje podróże na imprezy sportowe. W ich podstawowej działalnośći znajduje się również rezerwacja hoteli i biletów lotniczych. 450 pracowników i 200 pojazdów umożliwia im rzetelną obsługę.

Eurobus-Eurolines Polska

Firma powstała po fuzji dwóch wielkich przedsiębiorstw. Obecnie pod ich skrzydłami działają takie marki, jak: Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Jordan Group, Sokół, Trans Service. Sąto udziałowcy, a przewoźnicy partnerzy to równie znane firmy - Agat, GlobTourist, Juventur Wałbrzych, Intercars i in. 74 autoryzowane linie przewozowe to tylko jeden z aspektów, którymi mogą się poszczycić.

Sandra

Przewoźnik ten rozpoczął swą działalności w roku 1990. Za atut liczą sobie doświadczonych kierowców, dobrze wyposażone samochody marki MAN, niskie ceny biletów i dobrą obsługę. Przewoźnik wyjeżdża z Polski Południowej do Giessen, Bad Homburg, Frankfurt am Main, Darmstadt, Mannheim,
Heidelberg, Karlsruhe, Pforzheim, Stuttgart.