OpenBus Tanie Bilety Autokarowe

Nowy rozkład jazdy Elabus 2016

Linie autokarowe Elabus prezentują całkiem nowy rozkład jazdy 2016 z atrakcyjnymi cenami biletów. Europejskie linie autobusowe Elabus oferują tanie bilety autokarowe do Albanii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii i Rumunii w cenie nawet od 200 złotych w terminach od 12 czerwca do 30 września 2016. W związku z uwagami pasażerów podczas zeszłorocznych przejazdów, przewoźnik wprowadził również kilka dodatkowych zmian na swoim...

[...]
Autokary Eurolines Mądeltrans Francja, Niemcy

Promocja świąteczna na bilety Eurolines Mądeltrans do Francji, Holandii, Belgii i NiemiecLinie autokarowe Eurolines Mądeltrans ogłaszają promocję na Święta Bożego Narodzenia dotyczącą biletów autokarowych z Polski do Niemiec, Francji, Belgii oraz Holandii. Zarówno bilet na autobus Eurolines Mądeltrans Holandia, jak i ten do innych wymienionych krajów wyniesie podróżnego JEDYNIE 9 ZŁOTYCH! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rabatu świątecznego...

[...]
Przewóz osób do Niemiec Eurolines Mądeltrans

Autokary Eurolines Mądeltrans do Niemiec i in. krajów wprowadzają zmiany. Ze względu na okres świąteczny oraz wzmożone zainteresowanie przewozem osób do Niemiec oraz innych krajów europejskich, autokary Eurolines Mądeltrans wprowadzają istotne zmiany w swoich trasach międzynarodowych. Mianowicie, linia autokarowa z i do Niemiec oraz Holandii (E770) zostaje wzbogacona o nowe kursy. Wyjazdy na trasie Polska-Niemcy-Holandia-Niemcy-Polska...

[...]
Linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę

Bardzo miło nam poinformować, że na rynek autobusowy wchodzi nowy przewoźnik - linie autokarowe Driver z Polski na Ukrainę. Ich trasa Polska-Ukraina realizowana będzie z Wrocławia do Winnicy. Miejscowości, jakie mijane będą po drodze przez autobusy Driver na Ukrainę to ponadto: Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Tarnopol, Podwołoszczyska, Wołoszczyska, Chmielnicki, Winnica.

[...]
Przewozy do Chorwacji GlobTourist i Elabus

Już pod koniec zeszłego roku wspominaliśmy o tegorocznej organizacji międzynarodowych przewozów autokarowych linii Globtourist. Przypomnij sobie o niej klikając w ten odnośnik. Znajdziesz tam dokładne informacje dotyczące terminów wyjazdów autokarów międzynarodowych do Chorwacji oraz inne dane. W tym newsie zamieszczone są informacje na temat zmiany jednego z przystanków przewozów osób GlobTourist oraz ofercie na transport osób przewoźnika...

[...]

zobacz wszystkie

Birmingham

herb-birmingham.jpg
Bilet do Birmingham


Jeśli liczyć podległe Birmingham miasta wchodzące w skład metropolii, to stoi ono na drugim miejscu po Londynie pod względem liczby ludności w Anglii. Do całego ośrodka metropolitalnego zaliczyć należy również: Dudley, Coventry, Tamworth, Walsall, Solihull, Wolverhampton. Łącznie w tych lokalizacjach zamieszkuje aż 6 mln osób.

Ciekawostką jest, że właśnie w tym mieście swój początek ma wiele znanych na świecie zespołów, które z pewnością przyczyniają się do rozwoju kultury w okolicy oraz do licznych wycieczek fanów w tym kierunku. Bowiem w Birmingham właśnie swój początek biorą tego typu grupy muzyczne: Judas Priest, Napalm Death, Electric Light Orchestra, City of Birmingham Symphony Orchestra, Led Zeppelin, Black Sabbath.

Tutaj, w okresie średniowiecznym skrzyżowane były najważniejsze drogowe w Anglii, co dziwić nie może ze względu na niemalże centralne umiejscowienie geograficzne Birmingham. Z początkowo małej, wioskowej osady parającej się targiem już w XVI wieku zaczęła kształtować się większa miejscowość. Okoliczni mieszkańcy przypisywali tak szybki rozkwit okolicznym złożom rud żelaza i węgla kamiennego. Nowoczesnym ośrodkiem miejskim stało się dopiero w XX wieku ze względu na zniszczenia wojenne.

To, co zachowało się w nienaruszonym stanie wciąż może cieszyć oczy przechodniów. Najbardziej godne zobczenia są z pewnością liczne zabytki i atrakcje turystyczne w Birmingham. Chyba najciekawszym z nich jest muzeum czekolady - Catbury World. Ponadto miłośnicy fantasy z pewnością słyszeli o powstałym tu muzeum Tolkiena. Również wyjątkowym zjawiskiem jest dzielnica jubilerów, gdzie na jednej ulicy można spotkać wiele tego typu ofert. Nowy York ma Chinatown, Bormingham natomiast ma Chinese Quarter, gdzie znajdują się liczne restauracje, kluby i bary.

Tanie bilety autokarowe do Birmingham można kupić na wiele sposobów. Najszybszym jednak jest zakup przez internet. Pozwalają na to dwa największe systemy rezerwacji biletów autobusowych Euroticket i Voyager. Za pomocą tego pierwszego, możliwe jest zdobycie przepustki na autokary Eurobus Eurolines Polska - jednego z przewoźników do Anglii, w tym Birmingham.Przykłądowa trasą, jaką pokonują linie autokarowe Eurobus Eurolines Polska z Polski wygląda następująco: Elbląg, Malbork, Tczew, Stargard Szczeciński, Czersk, Chojnice, Człuchów, Piła, Wałcz, Kalisz Pomorski, Stargard Szczeciński, Berlin (możliwa przesiadka), Dover, Maidstone, Londyn, Birmingham. Na tej trasie podróżni mogą się spodziewać, że transportowani będą autokarami firm partnerskich z oznaczeniami: Orland, Sokół, Trans Service, Biacomex Transport, Eurotrans. Ponadto w przypadku jazdy poza obręb Londynu, dojeżdżają tam pojazdy National Express.

Inna możliwość podróżowania autokarem do Anglii daje wyszukiwarka Voyager, w której zakupić można tanie bilety autokarowe na połączenia do Birmingham i całej Wielkiej Brytanii linii autokarowych Polonia Transport i SindbadZ kolei ich przykładowa trasa, również z Północy kraju wygląda w ten sposób: Suwałki, Augustów, Ełk, Giżycko, Kętrzyn, Mrągowo, Biskupiec, Olsztyn, Ostróda, Iława, Grudziądz, Świecie, Bydgoszcz, Nakło, Piła, Wałcz, Gorzów Wielkopolski, Luton, Oxford, Birmingham, Wolverhampton, Stoke on Trent, Manchester.

Kto wozi naszych klientów?

Przewoźnicy z najlepszymi opiniami - zgadzasz się?

Sindbad

Biuro Podróży powstało w 1983 jako jedno z pierwszych w Polsce i do tej pory cieszy się dobrą opinią. Zatrudnia ponad 350 pracowników i posiada ok. 100 pojazdów. Zajmuje się przewozami międzynarodowymi, wynajmuje busy do wycieczek szkolnych, organizuje podróże na imprezy sportowe. W ich podstawowej działalnośći znajduje się również rezerwacja hoteli i biletów lotniczych. 450 pracowników i 200 pojazdów umożliwia im rzetelną obsługę.

Eurobus-Eurolines Polska

Firma powstała po fuzji dwóch wielkich przedsiębiorstw. Obecnie pod ich skrzydłami działają takie marki, jak: Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Jordan Group, Sokół, Trans Service. Sąto udziałowcy, a przewoźnicy partnerzy to równie znane firmy - Agat, GlobTourist, Juventur Wałbrzych, Intercars i in. 74 autoryzowane linie przewozowe to tylko jeden z aspektów, którymi mogą się poszczycić.

Sandra

Przewoźnik ten rozpoczął swą działalności w roku 1990. Za atut liczą sobie doświadczonych kierowców, dobrze wyposażone samochody marki MAN, niskie ceny biletów i dobrą obsługę. Przewoźnik wyjeżdża z Polski Południowej do Giessen, Bad Homburg, Frankfurt am Main, Darmstadt, Mannheim,
Heidelberg, Karlsruhe, Pforzheim, Stuttgart.