OpenBus Tanie Bilety Autokarowe

Połączenia krajowe autobusowe

Połączenia krajowe autobusoweOpenbus.pl oprócz międzynarodowych przewozów autokarowych dostarcza swoim klientom również danych na temat tras, przewoźników i cen biletów połączeń krajowych. Każdy może je wyszukać za pomocą Euroticket i Voyager – naszych partnerskich serwisów. Dlaczego muszę wybierać pomiędzy tymi dwoma narzędziami? Odpowiedź jest prosta. Inni przewoźnicy udostępniają im dane związane z przejazdami.

W przypadku Euroticket sprawa jest dosyć jasna. Po wejściu na zakładkę "Bilety", wybieramy tę wyszukiwarkę, która nas interesuje. Klikamy na przycisk "Sprawdź również połączenia krajowe", który wygląda tak:
euroticket_polaczenia_krajowe.bmp.jpg

Lub po prosu klikamy TUTAJ. Wybieramy wtedy miasta z którego i do którego chcemy jechać, datę, rodzaj biletu (dwu- czy jednostronny bądź OPEN), walutę w jakiej będziemy płacić oraz liczbę podróżnych. Bywa tak, że system prosi o potwierdzenie, że jesteśmy człowiekiem, a nie botem komputerowym – wystarczy w takim wypadku przepisać kod z obrazka w pustym miejscu (patrz obrazek wzorcowy poniżej) i klikamy na przycisk "Dalej".
kod_z_obrazka_eutoticket.bmp.jpgPowyższy krok jest tylko opcjonalny i nie musi przytrafić się nam za każdym razem. Bardzo prawdopodobne jest również, że w wybranym dniu nie zostały zaplanowane połączenia do akurat takich miejscowości. W takim wypadku klikamy na "Wróć" i zmieniamy niektóre z wybranych danych.

Przypuśćmy, że chcemy jechać z Warszawy do Rzeszowa. Udostępniona nam zostaje lista terminów, przewoźników i cen biletów, którymi możemy być zainteresowani, jak na obrazku załączonym poniżej:
euroticket_polaczenia_krajowe_kolejny_krok_w_rezerwacji.bmp.jpg

Możemy również przemieszczać się na osi czasu dzięki przyciskom "Wcześniej o 1 dzień" i "Później o 1 dzień". Po zaznaczeniu dowolnej opcji, przechodzimy dalej w procesie rezerwacyjnym, który został już przez nas wcześniej opisany.

Voyager również umożliwia pokonanie trasy autokarem w kraju. Wystarczy przejść na zakładkę z nim związaną i wybrać podróż relacji Polska-Polska ;) (jak na załączonym niżej wzorze). Określamy również liczbę osób i rodzaj biletu (bez opcji OPEN).
polaczenia_krajowe_voyager_jak.bmp.jpg

Naszym oczom może ukazać się wynik podobny do tego poniżej:
 polaczenia_krajowe_voyager_kolejny_krok.jpg

Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami, uzupełniamy nasze dane i kończymy proces rejestracyjny przez system Voyager.
 

Przejdź teraz do kupna biletów krajowych przez internet: bilet-euroticket.pngbilet-voyager.png


 

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Ocena

OpenBus.pl w Internecie:

 

 

Najczęstsze pytania

Zmiany na bilecie

question-mark.jpg

Każdy pasażer ma możliwość zmiany trasy przejazdu, zmiany daty powrotu lub wyjazdu. Czynności te są objęte odpowiednią marżą dla przewoźnika. Każdy z nich precyzyjnie określa te stawki w regulaminie, który akceptujemy podczas rezerwacji. Wybierając Voyagera i jednego z jego przewoźników (np. Sindbad), wysokość opłaty za zmiany różni się w zależności od kraju wyjazdu - 5EURO / 5GBP / 5CHF / 40DKK / 40NOK / 40SEK lub 20PLN. Przy wyborze Euroticket natomiast, najważniejsze jest, by odpowiednio wcześnie (podczas rezerwacji) odnotować nr transakcji i PIN, który zostanie nam przekazany! Służą one bowiem do logowanie na stronie operatora serwisu wyszukującego. Po zalogowaniu dokonać możemy odpowiednich zmian.

Rozpoznaj swój środek transportu

Jak rozpoznać, do którego autobusu wsiąść?

Pojazd, którym będziecie sie wybierać do wcześniej określonego miejsca, zawsze będzie oznakowany! Za szybą obok kierowcy lub z drugiej strony będzie znajdowała się tablica informacyjna z nazwą trasy. Dane te skonfrontować musimy z tymi zawartymi na naszym bilecie lub rozkładzie jazdy. Nawet jeśli pojawi się przewoźnik zastępczy, to i tak te wiadomości nam ułatwią decyzję[...]