OpenBus Tanie Bilety Autokarowe

Voyager

Pierwsze kroki w systemie rezerwacji biletów Voyager



bilety_voyager_-_openbus.pl.jpg

1. Voyager to wyszukiwarka biletów autokarowych, która umożliwia ich zakup online. Na stronie OpenBus.pl bardzo łatwo można ją odnaleźć. Wystarczy najechać myszką na zakładkę "Bilety", która rozwinie się i pokaże nam dodatkowe opcje. To właśnie tam znajduje się Voyager wraz z Euroticket  - miejsca w sieci, gdzie możesz znaleźć bilety różnych przewodników. Gdy interesujące Cię połączenie bądź przewozy autokarowe nie znajdują się w Euroticket, to Voyager z pewnością Cię usatysfakcjonuje! Na panelu rezerwacyjnym z boku znajduje się na każdym kolejnym kroku kolomna podpowiadająca "Pomoc", korzystajmy z niej.

zakladka_bilety_voyager.jpg

2. W następnej kolejności określić nam wypada kraj wyjazdu i przyjazdu na trasę, która nas interesuje, liczbę pasażerów, dla których chcemy zarezerwować tanie bilety autokarowe oraz rodzaj biletu (jednostronny lub dwustronny). Wybór rodzaju biletu jest opcją "ogwiazdkowaną" ze względu na to, że koszt zakupu dwóch biletów jednostronnych (wyjazdowego i powrotnego) będzie zapewne przekraczał wartość kupna jednego biletu dwustronnego.

System automatycznie ustawiony ma kraj wyjazdu jako Polskę i przyjazdu jako Wielką Brytanię. Przypuśćmy, że interesuje nas połączenie autokarowe międzynarodowe właśnie w tym kierunku. Klikamy więc na przycisk "dalej". Następnym krokiem będzie wybór miasta wyjazdu i przyjazdu, a także bardzo ważnego czynnika - daty. Po określeniu powyższych informacji, wystarczy po raz kolejny kliknąć na przycisk "dalej".

3. Jeśli na dany dzień nie będzie kursu, a system automatycznie nie wyszuka połączeń na dni kolejne, to wracamy się o jeden krok i zmieniamy datę. Załóżmy jednak, że Voyager wyszukał kursy. Zobaczymy wtedy listę przewoźników jeżdżących na danej trasie (np. Polonia Transport, Sindbad, Interbus Sindbad), datę, dzień tygodnia i godzinę odjazdu, cenę biletu oraz rozkład. W rozkładzie możemy podejrzeć szczegóły przejazdowe typu:

przyk__adowy_fragment_rozk__adu_jazdy.jpg 

Jak widać powyżej, dostępne dla nas informacje to oznaczenie trasy, nazwa przewoźnika, przystanek początkowy i końcowy oraz pozostałe miejsca postojowe na trasie wraz z dokładnym miejscem wsiadania i wysiadania. Poza tym, widzimy również czas podróży, godziny i daty wyjazdu i przyjazdu. Całą trasę podejrzeć możemy także na mapie.

Poniżej tych informacji, przewoźnik prezentuje nam  informacje dodatkowe o dostępnych zniżkach, przewozach nieletnich, wszelkich opłatach, przewozie bagaży, ważnych informacjach i infolinii do różnych krajów. Nie umieszczamy tutaj tych wszystkich danych z jednego względu - każdy z przewoźników ma swoje indywidualne wewnętrzne rozwiązania i mogą się one zmieniać w ciągu czasu, nasze działanie byłoby wobec tego bezcelowe. Każdy podróżny jednak może samodzielnie i bardzo prosto dotrzeć do tych informacji, na przykład stosując się do instrukcji zawartych powyżej. Rozkłady są dostosowane do tego, by można je było przekształcić w wersję do druku, więc możemy do niego zaglądać w każdej chwili, nawet gdy nie jesteśmy w domu i nie mamy dostępu do sieci.

Z dostępnej listy kursów wybieramy tylko jeden,  który nas interesuje. Konieczne jest jego zaznaczenie, jak w grafice poniżej, a następnie kliknięcie przycisku "dalej".

wybor_kursu_4.jpg 

 4. Punktem czwartym postępowania będzie uzupełnienie luk w formularzu naszymi danymi osobowymi. wszystkie pola obowiązkowe zaznaczone są kolorem żółtym i widocznym z boku ptaszkiem. Jeśli posiadamy jakąś podstawę do zniżki, określamy ją w odpowiedniej rubryce, gdy wcześniej wybraliśmy taryfę biletu inną niż "normalny" (inne opcje: zniżka emeryci powyżej 55 roku życia, zniżka młodzież do 26 lat, zniżka Stały Klient, zniżka dzieci do 12 lat, zniżka firmowa KSK). Musimy zwrócić szczególna uwagę do tego kroku zamawiania biletu, ze względu na to, iż gdy podamy dane niezgodne z prawdą, to będziemy na przykład musieli uiścić dopłatę do pełnego biletu u kierowcy podczas wsiadania.

Stali Klienci  wybierają odpowiednią taryfę i wpisują poniżej numer weryfikacyjny karty - weryfikacja nastąpi na dalszym etapie zamawiania biletu autokarowego.

Bez względu jednak na to czy przysługują nam jakiekolwiek zniżki, czy też nie, musimy zaakceptować dostępne poniżej regulaminy i informacje (regulamin przewoźnika i "bilet on-line"), zaznaczając odpowiednie kratki przed wciśnięciem przycisku "akceptacja"

Przed kliknięciem tego przycisku możliwe jest również wydrukowanie upoważnienia na przejazd niepełnoletniego (w razie potrzeby).

5. Krok ten pokazuje uzupełniony formularz danych osobowych pasażera.wraz z podliczeniem ceny biletu w kilku walutach, z których możemy wybrać, jak poniżej: 

wybor_waluty_voyager.jpg 

Kolejne kroki opisuje ramka "Pomoc" powyżej - wybierasz tylko dostępne formy płatności i kupujesz bilet.

p__atnosc_voyager_1_openbus.jpg

Teraz już wystarczy tylko cieszyć się dobrze zaplanowanym wyjazdem! 

Komentarze (2)

5.00/5 2 2
Gość
~ Tommy 2014-06-25 13:46:45
Ocena:
5

Nie ma wielu połączeń do Anglii a były wczęsniej, wszystie wyleciały wraz z Eurolines'em

Gość
natalia 2014-08-18 14:23:36
Ocena:
5

Eurolines przecież wciąż tam jeździ. Tylko teraz połączył się z Eurobusem...

Ocena

OpenBus.pl w Internecie:

 

 

Najczęstsze pytania

Zmiany na bilecie

question-mark.jpg

Każdy pasażer ma możliwość zmiany trasy przejazdu, zmiany daty powrotu lub wyjazdu. Czynności te są objęte odpowiednią marżą dla przewoźnika. Każdy z nich precyzyjnie określa te stawki w regulaminie, który akceptujemy podczas rezerwacji. Wybierając Voyagera i jednego z jego przewoźników (np. Sindbad), wysokość opłaty za zmiany różni się w zależności od kraju wyjazdu - 5EURO / 5GBP / 5CHF / 40DKK / 40NOK / 40SEK lub 20PLN. Przy wyborze Euroticket natomiast, najważniejsze jest, by odpowiednio wcześnie (podczas rezerwacji) odnotować nr transakcji i PIN, który zostanie nam przekazany! Służą one bowiem do logowanie na stronie operatora serwisu wyszukującego. Po zalogowaniu dokonać możemy odpowiednich zmian.

Rozpoznaj swój środek transportu

Jak rozpoznać, do którego autobusu wsiąść?

Pojazd, którym będziecie sie wybierać do wcześniej określonego miejsca, zawsze będzie oznakowany! Za szybą obok kierowcy lub z drugiej strony będzie znajdowała się tablica informacyjna z nazwą trasy. Dane te skonfrontować musimy z tymi zawartymi na naszym bilecie lub rozkładzie jazdy. Nawet jeśli pojawi się przewoźnik zastępczy, to i tak te wiadomości nam ułatwią decyzję[...]