OpenBus Tanie Bilety Autokarowe

Tanie bilety autokarowe do Anglii

Interesują Was bilety autobusowe do Anglii? 

W naszej wyszukiwarce Voyager pokazującej połączenia autobusowe krajowe i międzynarodowe możemy z łatwością odszukać tanie bilety do brytyjskich miast. Jeśli Dover, Maidstone, Londyn, Luton i Northampton są w waszym kręgu zainteresowań, to wskakujcie na zakładkę "Bilety" i sprawdzajcie nasze możliwości. W celu wejścia na zakładkę z wyszukiwarkami, najeżdżamy na "Bilety" (nie klikamy) i czekamy na rozwinięcie się menu (jak na zdjęciu niżej) i wybieramy ten system, który nas interesuje.

bilety_gdzie_na_stronie.bmp.jpgDo powyższych miast podróżują między innymi przewozy autokarowe Sindbad, Interbus-Sindbad i Polonia Transport. Bilety do Anglii po skorzystaniu z ich usług online wyniosą nas w promocyjnej ofercie last minute około 270 złotych, zazwyczaj bowiem cena ta krąży w granicach niecałych 400 złotych gdy wyjeżdżamy z Krakowa.

Południowe regiony Polski skorzystać mogą z połączeń międzynarodowych równie dobrze, jak mieszkańcy stolicy. Busy do Anglii swą podróż rozpocząć mogą na przykład w Sanoku, przejeżdżać również będą (i zabierać podróżnych) przez Krosno, Jasło, Biecz, Gorlice, Grybów, nowy Sącz, Limanową, Mszanę Dolną, Mielec, Bielsko-Białą, Pszczynę, Żory, Rybnik, Kraków, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Opole, Brzeg, Oławę, Wrocław i Legnicę.

Osoby chcące wejść do autokaru w Warszawie, powinny skorzystać z połączenia autobusowego Londyn, które swój początek będzie miało w Kędzierzynie-Koźle, a następne przystanki również w Głogówku, Prudniku, Nysie, wspomnianej już Warszawie, Łowiczu, Łodzi, Kole, Koninie, Poznaniu i Świebodzinie.

Z obu tych regionów tanie połączenia międzynarodowe docierają na miejsce w dobę. Wszystkie inne połączenia (na przykład Suwałki-Aberdeen – tu ceny są delikatnie wyższe i trasa przebiega dłużej), z różnych polskich miast można łatwo sprawdzić w naszej wyszukiwarce Voyager. Wyszukiwarka Euroticket z kolei w swojej puli posiada innych przewoźników. Dlatego właśnie dziwić nas nie może, że bilety do Anglii oferować nam będą takie przewozy autokarowe, jak Eurobus-Eurolines Polska.

Dla tej spółki linię Polska-Anglia obsługują następujące firmy: Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Sokół, Trans Service. Niech nas więc nie zdziwi widok innej marki autokaru czy innego loga, pojazdy te zawsze będą odpowiednio oznakowane. Prowadzą one na przykład połączenia międzynarodowe ze Stalowej Woli, przez Nisko, Kolbuszową, Rzeszów, Ropczyce, Dębicę, Tarnów, Brzesko i Kraków. Na tej trasie przesiadka następuje w Gliwicach, a kolejne przystanki to Berlin, w Anglii już: Dover, Maidstone, Londyn. Gdy chcemy dostać się "poza Londyn", to przewoźnik przewidział dla nas przesiadkę do autokaru National Express – wtedy naszym punktem docelowym może być Aberdeen. Za taką usługę zapłacimy nieco ponad 500 lub 600 złotych.

Nie taką trasę mieliście na myśli? Skorzystajcie z wyszukiwarki na własną rękę i przekonaj się, jak wiele oferuje ona możliwości.

bilety-autokarowe-rezerwacja.png 

Komentarze (2)

5.00/5 2 2
Gość
~ BritneyS. 2014-10-20 16:04:42
Ocena:
5

Które linie autokarowe jeżdżą bez przesiadek? Bo ostatnio już nie mam siły z tymi przesiadkami

Gość
natalia 2014-10-22 10:08:00
Ocena:
5

Większość linii autokarowych organizuje połączenia antenowe - wypuszczają mniejsze pojazdy z odległych miejscowości w kraju, zjeżdżają się w jedno miejsce, gdzie podróżni przesiadają się do większego autokaru, a dalsza podróż odbywa się raczej bez przesiadek. Najlepiej jest mieszkać lub wyjechać właśnie z takiej miejscowości. Innego rozwiązania raczej nie ma. W Anglii jest podobnie, gdy mowa o liniach Eurobus Eurolines - poza Londynem trasy obsługiwane są przez pojazdy National Express. Wszystkie przesiadki oznakowane są pod aktualnymi rozkładami jazdy, więc po wybraniu miejscowości wyjazdu i przyjazdu w systemie Euroticket albo Voyager (koniecznie trzeba sprawdzić oba), będziesz mogła, BritneyS., podejrzeć rozkłady jazdy wszystkich dostępnych przewoźników. Jeśli przesiadki występują, na pewno będą tam oznaczone.

Ocena

OpenBus.pl w Internecie:

 

 

Najczęstsze pytania

Zmiany na bilecie

question-mark.jpg

Każdy pasażer ma możliwość zmiany trasy przejazdu, zmiany daty powrotu lub wyjazdu. Czynności te są objęte odpowiednią marżą dla przewoźnika. Każdy z nich precyzyjnie określa te stawki w regulaminie, który akceptujemy podczas rezerwacji. Wybierając Voyagera i jednego z jego przewoźników (np. Sindbad), wysokość opłaty za zmiany różni się w zależności od kraju wyjazdu - 5EURO / 5GBP / 5CHF / 40DKK / 40NOK / 40SEK lub 20PLN. Przy wyborze Euroticket natomiast, najważniejsze jest, by odpowiednio wcześnie (podczas rezerwacji) odnotować nr transakcji i PIN, który zostanie nam przekazany! Służą one bowiem do logowanie na stronie operatora serwisu wyszukującego. Po zalogowaniu dokonać możemy odpowiednich zmian.

Rozpoznaj swój środek transportu

Jak rozpoznać, do którego autobusu wsiąść?

Pojazd, którym będziecie sie wybierać do wcześniej określonego miejsca, zawsze będzie oznakowany! Za szybą obok kierowcy lub z drugiej strony będzie znajdowała się tablica informacyjna z nazwą trasy. Dane te skonfrontować musimy z tymi zawartymi na naszym bilecie lub rozkładzie jazdy. Nawet jeśli pojawi się przewoźnik zastępczy, to i tak te wiadomości nam ułatwią decyzję[...]